Szkło hartowane

Szczegóły

Hartujemy szkło 4-15 mm

Hartowanie szkła to proces polegający na termicznej obróbce materiału, której celem jest przebudowa struktury wewnętrznej tegoż materiału, a co za tym idzie zamiana jego właściwości fizycznych i parametrów użytkowych. Proces hartowania szkła obejmuje rozgrzanie szkła do tzw. temperatury hartowania (temperatury, w której następuje przebudowa struktury wewnętrznej materiału), utrzymania go w tej temperaturze przez czas konieczny do przebudowy strukturalnej, a następnie odpowiednio szybkie schłodzenie.

Hartowanie szkła to jedna z usług naszej firmy działającej w Warszawie. Na potrzeby Naszych Klientów hartujemy szkło o grubości od 4 do 15 mm.

Hartowanie szkła – szczegóły oferty

W zależności od przeznaczenia materiału, hartowaniu poddawane są różne typy szkła. W naszej pracowni hartujemy szkło typu:

  • float, satyna na szkle float,
  • optiwhite, satyna na szkle optiwhite,
  • antisol brąz, grafit (jasny, ciemny), satyna na antisolu brązowym i grafitowym.

Obsługujemy grubości od 4 mm do 19 mm.

Szkło hartowane na wymiar różni się od klasycznego szkła strukturą wewnętrzną, dzięki której jest znacznie bardziej odporne na uderzenia i wstrząsy, a jednocześnie o wiele bardziej bezpieczne. Podczas gdy tradycyjne szkło rozbija się na długie i ostre nieregularne kawałki, szkło hartowane na zamówienie tłucze się do postaci drobnych, tępych okruchów. Tej właściwości zawdzięcza swoją popularność jako materiał wykończeniowy stosowany zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i publicznych.

Zastosowanie szkła hartowanego

Jak już wcześniej wspomnieliśmy szkło hartowane na zamówienie jest popularnym materiałem wykończeniowym. Do najczęściej wykonywanych elementów ze szkła hartowanego zalicza się m.in.:

  • blaty (kuchenne, łazienkowe i in.)
  • drzwi szklane
  • zabudowy szklane
  • elementy podłóg, trepów schodowych
  • balustrady szklane (szkło hartowane pojedyncze lub hartowane laminaty)
  • półki

Szkło hartowane po zalakierowaniu lub nadruku idealnie nadaje się na ściany kuchenne, łazienkowe lub inne dowolne miejsca we wnętrzach. Tam, gdzie nie zależy nam na zachowaniu wyrazistości obrazu jako dodatkowe zabezpieczenie możemy wykorzystać laminowanie szkła. W ten sposób uzyskujemy materiał wykończeniowy charakteryzujący się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa. O ile samo hartowanie szkła nie zapobiega rozpadowi szkła na okruchy przy rozbiciu, o tyle proces laminowania pozwala zatrzymać fragmenty rozbitego szła w miejscu zachowując spójność elementu.

Na potrzeby Naszych Klientów wykonujemy usługi związane z hartowaniem szkła, jak również projektujemy i wykonujemy elementy wyposażenia wnętrz mieszkalnych i użytkowych.  Zanim zamówisz szkło hartowane na wymiar szyba może zostać poddana fachowej obróbce. Na życzenie klienta nadajemy jej odpowiedni kształt (np. prostokątny, kwadratowy, owalny). Szlifujemy też krawędzi, dzięki czemu tracą one swoją ostrość i zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania szyby. Możemy także wykonać w jej powierzchni otwory o różnych formach.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą działającą w Warszawie!